انواع مجوز نشر دیجیتال

انواع مجوز نشر دیجیتال

انواع مجوز نشر دیجیتال

برای آثار دیجیتال (مبتنی برحامل = ارائه بر روی CD,DVD) سه دسته مجوز در گروه نشر دیجیتال صادر می شود:

  • گواهی ثبت
  • پروانه انتشار
  • مجوز تکثیر

حال به توضیح هر یک از این سه دسته مجوز می پردازیم:

1 – گواهی ثبت:

گواهی ثبت به نرم افزارهای کد نویسی شده داخلی تعلق می گیرد.

یعنی آن دسته از نرم افزارهایی که توسط برنامه نویسان داخلی کد نویسی شده و مالکیت آن مطابق توافق صورت گرفته بین برنامه نویس، ناشر یا شرکت ارائه دهنده می تواند متعلق به هر یک از آنها باشد و یا بخشی از مالکیت به برنامه نویس یا ناشر تعلق بگیرد.

تذکر : لازم به ذکر است که جهت دریافت گواهی ثبت باید همزمان با ثبت در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، یک نسخه از اثر، جهت دریافت تاییدیه فنی، به شورای عالی انفورماتیک تحویل داده شود.

 

2- پروانه انتشار:

این مجوز به محتوای تولید داخل تعلق می گیرد.

خواه این محتوا صفر تا صد توسط یک شخص حقیقی و حقوقی داخلی تهیه شده باشد یا شامل ارزش افزوده یک محتوای تولید خارجی باشد. مثل اینکه فیلمی توسط یک ناشر ترجمه و دوبله شده باشد، که این دسته از آثار هم پروانه انتشار دریافت می کنند ولی فقط مالک بخش تولید شده توسط ناشرداخلی (ترجمه و دوبله) می باشند.

 

3- مجوز تکثیر:

این مجوز صرفا به نرم افزارها و محتواهای خارجی تعلق می گیرد و هیچ حق مالکیتی برای ناشر و یا ارائه دهنده این دسته از محتوا در داخل وجود ندارد.

جهت آموزش و راهنمای گام به گام ثبت آثار دیجیتال (مبتنی بر حامل) بر روی لینک زیر کلیک کنید:

http://nashr.saramad.ir/fa/sabtemohtava/rahnamayebaste

 

شرکت مهندسی ارتباط گستر پرشیا به عنوان اولین شرکت ناشر دیجیتال در استان اصفهان، دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آماده همکاری و ارائه خدمات نشر دیجیتال به کلیه تولیدکنندگان بسته های نرم افزاری، شرکتهای تبلیغاتی ، روابط عمومی سازمانها و افراد حقیقی و حقوقی در سراسر کشور میباشد.
درباره ما
ارتباط گستر پرشیا (EGP) توسعه دهنده نرم‌افزار و ناشر دیجیتال دارای مجوز رسمی از مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیش از ربع قرن سابقه درخشان.
اصفهان خیابان پروین خیابان صباحی شماره 174 طبقه 4
-32327424031